ÇİFLİKLİ MAHALLESİ ATATÜRK BİLGİ EVİ

Çiftlikli Mahallesi Atatürk Bilgievi, ilçemiz sınırları içinde yer alan ilköğretim okullarındaki öğrencilerin, eğitim ve öğretimine yardımcı olmak, kültür sanat faaliyetleri kapsamında genç nüfusun kültürel ve sosyal gelişimlerine destek vermek, zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmelerini sağlamak ve sosyal aktivitelerde bulunmalarını temin etmek amacıyla kurulmuştur.

Kimler Nasıl Faydalanabilir?

Bilgievindeki faaliyetler, daha çok ilköğretim 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yöneliktir.

Öğrencilerin bilgievinden istifade edebilmeleri için eğitim öğretim yılı başında kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Bilgievi'nde Yer Alan Faaliyetler Nelerdir?

Sosyal ve kültürel birçok aktivitenin gerçekleştirildiği Atatürk Bilgievi'nde ağırlıklı olarak milli eğitim müfredetanda eğitim verilir okul derslerinin tekrarı ve sınavlara hazırlık olarak eğitimler düzenlenmiştir ayrıca sosyal aktivite olarak resim ve drama dersi verilmektedir. Her dönem sonu gezi turları düzenlenir.

Bilgievinde özellikle ilköğretim çağındaki öğrencilerin ihtiyaç duyabileceği eserlerden seçilerek oluşturulan kütüphanemiz; öğrencilerin ders çalışma, araştırma yapma ve ödünç kitap alma taleplerini karşılamaktadır. 

Bir eğitim dönemi süresince Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Sosyal Bilimler, İngilizce ve Resim dersi verilmektedir. Haftanın 5 günü eğitimimiz devam eder ve aylık 80 saat branş dersleri hocalarıyla eğitimler bir eğitim dönemi boyunca sürmektedir.

 

Adres: Çiflikli Mahallesi 10. Cadde No:19

Tel: (0 386) 712 2395