CEVİZ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

22 KAMAN CEVİZ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ 11-12-13 EKİM 2013 TARİHİNDE YAPILACAK


 
Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali bu yıl 3 gün olarak düzenlenecek. 11-12-13 Ekim 2013 tarihinde düzenlenecek olan festival ile ilgili olarak tertip komitesi adına bir açıklama yapan Başkanımız Erhan Talu geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 22.sini düzenleyeceğimiz festivalimize daha fazla hemşerimizin yararlanması için kurban bayramı öncesine aldık.
 
Tertip komitemizin ilçe halkımızın ve gençlerimizin beklentileri ve talepleri doğrultusunda sanatçı kadrosu oluşturuldu. Bunun yanında Çankaya Belediyesi Başkanlığı THM korosu festivalimizde yer alacak ulusal üne sahip sanatçıların yerel sanatçılarımızla sahne alacağı festivalde;  
 
1.Gün Mahalli Sanatçılar Davul Zurna Ve Halay Gösterileri, Çankaya Belediyesi Türk Halk Müziği Sanatçısı Zeynep Karababa, Genç Yetenek Uğur Ertürk, Sevilen Sanatçı Hüseyin Kağıt sahne alacak festival alanında çocuklar için şişme oyun alanları palyaçolar ve diğer çizgi film kahramanları festival boyunca bizlerle olacak. 
 
2.Gün Resmi Programlar 10,30 Da Başlayarak Tüm Güne Yayılacak Akşam Konser Bölümünde Fasl-I Nisa, Hemşerimiz İsmail Altunsaray Ve Ahmet Şafak Konser Verecek. 
 
3.Gün İse Yine Tüm Gün Etkinlikler Konser Bölümünde Ahmet Tekkuş Ve Final De İse Pop Müziğin Sevilen Sesi Atiye İle Festivalimiz Son Bulacak festivalimizde muhteşem görsellikler olacak ışık ve lazer gösterileri izleyenleri büyüleyecek dedi 
İlçemizin tanınmasın da ve cevizimizin bu kadar bilinmesine vesile olan festivalimize tüm hemşerilerimizi ve ceviz konusun da bilgilenmek isteyen herkesi bekliyoruz diyerek sözlerini tamamladı.
 
 
 

22.KAMAN CEVİZ KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ PROGRAM AKIŞI

 

 

FESTİVALİMİZİN 1. GÜNÜ 11 EKİM 2013

SAAT 14.00 LOKMAN AVŞAR KABİR ZİYARETİ
           15.00 CEVİZ KONULU PANEL (DADALOĞLU TOPLANTI SALONU )

-HALK KONSERİ BÖLÜMÜNDE
   DAVUL ZURNA KAŞIK VE HALAY GÖSTERİLERİ (MAHALLİ SANATÇILAR)

  17 00 ÇANKAYA BELEDİYESİ THM
  18.00 MAHALİ SANATÇIMIZ UGUR ERTÜRK
  20.00 HÜSEYİN KAĞIT KONSERİ YAPILACAK

 

2 GÜNÜ 12 EKİM 2013 CUMARTESİ .

 

- SAAT 10.30 RESMİ AÇILIŞ
-FESTİVAL YÜRÜYÜŞÜ, AÇILIŞ KONUŞMALARI, SATANDLARIN GEZİLMESİ,
-ÇAĞIRKAN MÜZE GEZİSİ VE İKRAM
-GÜN BOYU ÇOCUKLAR İÇİN ANİMASYON VE ŞİŞME OYUN ALANLARI EĞLECELER

-AKŞAM HALK KONSERLERİ
  17.00 FASL-I NİSA
  18.30 İSMAİL ALTUNSARAY
  20.00 AHMET ŞAFAK

 

3 GÜN 13 EKİM 2013

 

-GÜN BOYU ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER

-AKŞAM
  17.00 AHMET TEKKUŞ KONSERİ
  18 30 OKAN ERTÜRK KEMAN DİNLETİSİ
  20.00 ATİYE KONSERİ İLE SON BULACAK