RAMAZAN ÖNCESİ DENETİM

RAMAZAN ÖNCESİ DENETİM , Güncel

İlçemizde Vatandaşlarımızın kaliteli ve hijyenik bir ortamda, huzur içinde alış veriş yapabilmeleri sağlamak üzere Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yapmış olduğu denetimler Ramazan ayı öncesinde artırılarak devam etmektedir.

 

Zabıta ekipleri, denetimlerinde ağırlıklı olarak ekmek fırınları, pide salonları, marketler, lokantalar, pastaneler, kahvehaneler gibi gıda üreten ve satan iş yerlerinde yoğunlaştı. 


Hijyen koşulları, ruhsat, vergi levhası, çalışanların temizliği, gramaj, kılık kıyafet temizliği konusunda incelemeler yapan Zabıta Ekiplerimiz Gıda üretim yasasına uygun hareket etmeyen iş yerleri ve imalathanelerde uyarılarda bulunup kural ihlali yapan iş yerlerine önce uyarı cezası ardından yapılan kontrollerde aynı hata tekrarlanıp uyarı dikkate alınmamışsa bu kez cezai işlem uygulanmaktadır.


Ramazan ayının vazgeçilmezi Pideler kontrol edilerek eksik gramajlı olanlar toplanarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır. Ayrıca Market, Bakkal vb. gıda satışı yapan işyerlerindeki ürünler kontrol edilerek Son Kullanma Tarihi geçmiş ürünler toplanarak imha edilmektedir.


Yapılan denetimlerin hem insan sağlığı hem de vatandaşların maddi açıdan haksızlığa uğramaması için titizlikle sürdürülmektedir.